0 کالا - 0 تومان
سبد ثبت سفارش شما در حال حاضر خالی است!
کالای شما محاسبه قیمت

معرفی فوتون ساوانا، محصول گران قیمت عظیم خودرو

عظیم خودرو اولین تجربه خود در تولید خودرو در کشور را با شاسی‌بلند چینی فوتون ساوانا در مجموعه تولیدی این شرکت در بروجرد کلید زده است. خودرویی که به واسطه شاسی مجزا و ظرفیت 7 سرنشین و موتور پرقدرت همراه با انتقال نیروی 4X4 ویژگی‌های متمایزی نسبت به شاسی‌بلندهای دیگر مونتاژی کشور دارد.

ساوانا در سال 2015 معرفی شده اما طراحی آن چندان امروزی نیست و به نسل قبل‌تر خودروهای شاسی‌بلند شباهت دارد. شاسی و پلتفرم این خودرو با پیک آپ تونلند نیز یکسان است. پوزه خودرو با چراغ‌های خربزه‌ای تناسب چندانی را به نمایش نمی‌گذارد. نمای عقب نیز با چراغ‌های نامتوازن‌تری همراه شده و از مد افتادگی خود را جار می‌زند. تنها نمای جانبی ساوانا با توجه به خط شانه بالا و خطوط برجسته کناری و شباهت با مدل‌های X ب‌ام‌و قابل قبول به نظر می‌رسد. هرچند فوتون به دنبال کپی‌برداری از تویوتا فورچونر بوده اما ظاهراً محصول به فورد اورست قدیمی شباهت بیشتری دارد!

پیشرانه فوتون ساوانا یک موتور 4 سیلندر 2 لیتری توربو است که قدرت قابل توجه 215 اسب بخار و گشتاور 320 نیوتن‌متر را تولید می‌نماید. برای انتقال نیرو هم از گیربکس‌های 5 سرعته دستی یا شش سرعته خودکار ساخت ZF استفاده می‌شود که نیرو را به هر چهار چرخ و یا تنها یک دیفرانسیل منتقل می‌نماید. انتقال نیرو در این خودرو به جای 4WD با سیستم AWD ATTESA E-TS برگرفته از تکنولوژیِ نیسان که در سال 1989 معرفی شده می‌باشد. البته این سیستم تا 50 درصد گشتاور را به محور جلو منتقل می‌کند و می‌تواند رفتاری چون یک سیستم 4X4 واقعی را ارائه کند.

سیستم‌های کمکی رانندگی آفرود مانند کنترل حرکت در سرازیری، کنترل ثبات الکترونیکی و دستیار شروع حرکت در سربالایی همراه با امکان شناوری در عمق 60 سانتی‌متری آب باعث می‌شوند تا بتوانید به‌خوبی روی قابلیت‌های خارج از جاده ساوانا حساب باز کنید. ظرفیت بکسل این خودرو هم به 3000 کیلوگرم می‌رسد.

با ورود به داخل کابین با فضایی بزرگ و جادار و طراحی نسبتاً قدیمی داشبورد مواجه می‌شویم. ارگونومی با نقص همراه است و انتظار از یک خودروی شاسی بلند گران قیمت را برآورده نمی‌کند و بیشتر به نظر می‌رسد که درون یک پیک‌آپ قرار گرفته‌اید. فوتون ساوانا مجهز به تجهیزاتی چون سانروف، تودوزی چرم، سنسور نور، کروز کنترل، سیستم کنترل پایداری، سامانه تنظیم میزان، هرزگردی، نمایشگر 7 اینچی، دوربین دید عقب،GPS، آینه حساس به نور، آینه‌های جانبی تاشو برقی، سیستم کنترل حرکت در سراشیبی، سیستم کنترل شروع حرکت در سربالایی، هفت صندلی، کیسه هوای پرده‌ایی، کیسه هوای راننده و سرنشین و… می‌باشد.

عظیم خودرو برای ساوانا قیمت 374 میلیون تومانی درنظر گرفته که به‌عنوان یک خودروی مونتاژی، بیش از حد انتظار است. باید دید خاص بودن این خودرو و ویژگی‌های آفرود آن می‌توانند کمکی به فروش آن در بازار راکد و کم‌رمق کشور بنمایند یا سایر محصولات آتی عظیم خودرو نظیر هن تنگ جور آن را خواهند کشید.

نمادهای اعتماد ما

شبکه اجتماعی

telegram whatsapp instagram line facebook